Suomen wanhin häätapahtuma.

Palveluhakemisto


Astiavuokraus
Aarreastiat www.aarreastiat.fi

Catering
Jesse`s Dine
Ravintola Teijo
Åbo Catering www.abocatering.fi/
Pito-Jussi www.pitojussi.fi
Pops jäätelöt www.popsicepop.fi
Sunborncatering www.sunborncatering.com

Hääkakut
Kakkupuoti MariAnnika www.kakkupuoti.fi

Hääsuunnittelua
Hurmaava Hattara www.hurmaavahattara.fi

Hääyöt ja majoitus
Park Hotel www.parkhotelturku.fi

Juhlatilat
Harjattulan Kartano Oy
Park Hotel
Vanhalinna
Honkapirtti www.honkapirtti.fi
Kakskerran Hirvilampi www.hirvilampi.fi
Kupittaan Paviljonki www.kupittaanpaviljonki.fi
Naantalin Kaivohuone www.naantalinkaivohuone.fi
Naantalin Kylpylä www.naantalispa.fi
Ruissalon Kylpylä www.ruissalospa.fi
Ruissalon tapahtumatelakka /ruissalontelakka.fi/
Turun Linna /www.fazerfoodco.fi/ravintolat/Ravintolat-kaupungeittain/turku/turunlinna/tilat/
Turun Taidehalli / Vanha Suurtori www.turuntaidehalli.fi/juhlasali
Villa Bella Vista www.villabellavista
Wanha Kanala www.wanhakanala.fi

Juomia
Mionetto Prosecco

Kauneuspalvelut & laihdutus
Ihonhoitoklinikka & Beauty Shop Fiini www.fiini.com
PlusTerveys Terveyspoukama www.plusterveys.fi
Pop in hair & beauty www.popin.fi
Fablash Beauty

Kirkkohäät
Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä
Pyhän Henrikin Ekumeeninen taidekappeli www.taidekappeli.fi

Kosmetiikka
CHOISE Finland www.choicefinland.com
Dermosil www.dermosil.fi
Smart Beauty Cosmetics www.smartbeauty.fi

Kukat
Flör www.flör.fi
Kukkaportti www.kukkaportti.fi
Vivahde www.vivahde.fi

Kuljetukset
Katajainen

Kutsut ja koristeet
Uskomaton Pallopuoti
Askartelupuoti Presento www.presento.fi
HeviProps www.heviprops.fi
Hoodit Oy www.hoodit.fi
Hurmaava Hattara www.hurmaavahattara.fi

Lakipalvelut
Asianajotoimisto Plathin & Kroneld Oy www.plathinkroneld.fi

Lehdet
Häät ja Juhlat -lehti www.haatjajuhlat.fi

Matkatoimistot
Tallink Silja
Viking Line
KILROY www.kilroy.fi

Miesten puvut
Pukuvuokraamo Sanelma
Turun Pukumyynti Oy
Manschett-Miehen tyylimaailma

Morsiuspuvut ja juhlapukeutuminen
Sydänkäpy

Ohjelmapalvelut
Aura-Trio www.auratrio.fi
Korttiartisti Raimo Lusma www.raimolusma.com
Ohjelmanurkka www.ohjelmanurkka.fi
Precious Records www.preciousrecords.fi
Huilisti Melissa Taanila
Kitaristi Jukka Haga

Pankki- ja vakuutuspalvelut
Turun Seudun Osuuspankki

Pesulat
Viherpesu

Polttarit
Bar4 www.bar4.fi

Sormukset ja korut
Kelloliike Salonen
Koru-Linnea
Kulta-ja Kelloliike Suominen Oy
Kultajousi Oy
Laatukoru
Malmin Korupaja
Tillander
Timanttiset Hansa
Kultaseppä Mika Mäkinen www.vihkisormus.com
Kultaseppä Olli Johan Lindroos www.ojl.fi
Auraria Turku

Tanssikoulut
Tanssitupa www.tanssitupa.net
Tanssikurssit.fi

Teltat ja kalusteet
MSP Event Oy www.msp.fi

Valokuvaus ja videointi
JS-Photography
Valokuvaaja Esa Piiroinen www.studioeminent.fi
Valokuvaaja Mikko Kaaresmaa www.kaaresmaa.fi
Valokuvaaja Sonja Siikanen www.sonjasphoto.com
Valokuvaaja Hilja Mustonen